• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SHP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SHP. Jeżeli chcesz otworzyć plik SHP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SHP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ESRI ArcView Shape Format N/A

Co to jest plik SHP?

Obiekt utworzony i / lub używany przez różne programy projektowania 3D. Zwykle trójwymiarowy obraz reprezentowany jest przy użyciu wielokątów zdefiniowanych przez wierzchołki i linie. Może też być rysunkiem 2D.

Pliki SHP odnoszą się również do różnych gier wideo.

Jak otworzyć plik SHP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SHP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SHP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SHP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SHP

Inne problemy z plikiem SHP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SHP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SHP:

  • plik SHP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SHP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SHP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SHP
SHP do APRSHP do ADFSHP do JPG