• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SGI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SGI. Jeżeli chcesz otworzyć plik SGI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SGI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Silicon Graphics RGB Bitmap Image Silicon Graphics

Co to jest plik SGI?

Obraz zapisany w macierzystym formacie graficznym używanym przez stacje robocze Silicon Graphics. Może przechowywać od 8 do 32 bitów na piksel. Również obsługuje kompresję kodów długości Run (RLE) w celu zmniejszenia rozmiaru pliku obrazu.

Pliki SGI są podobne do plików .RGB.

Jak otworzyć plik SGI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SGI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SGI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SGI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SGI

Inne problemy z plikiem SGI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SGI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SGI:

  • plik SGI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SGI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SGI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SGI
SGI do ART