• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SDOC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SDOC. Jeżeli chcesz otworzyć plik SDOC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SDOC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word Sealed Document Format Oracle

Co to jest plik SDOC?

"Sealed" dokument Word (plik DOC) utworzony przez oprogramowanie do ochrony dokumentów IRM firmy Oracle. Zamienia dokument tak, aby mógł on być oglądany tylko przez użytkownika z wystarczającymi uprawnieniami. Służy do zabezpieczania dystrybucji dokumentów biznesowych i załączników do wiadomości e-mail.

Pliki SDOC można wyświetlać za pomocą programu Oracle IRM Desktop, programu, który "usuwa" dokumenty do wyświetlania. Dokumenty można przeglądać tylko wtedy, gdy użytkownik ma niezbędne prawa. Oprogramowanie IRM czasami integruje się z instalacjami programu Word firmy i zapewnia opcję "zapieczętowania" dokument po jego edycji.

Oprogramowanie Oracle IRM tworzy również kilka innych zapieczętowanych typów plików, takich jak zapieczętowane pliki .PDF (rozszerzenie .SPDF).

Jak otworzyć plik SDOC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SDOC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SDOC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SDOC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SDOC

Inne problemy z plikiem SDOC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SDOC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SDOC:

  • plik SDOC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SDOC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SDOC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik