• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SDA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SDA. Jeżeli chcesz otworzyć plik SDA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SDA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
StarOffice Drawing Format Oracle

Co to jest plik SDA?

Rysunek lub diagram utworzony przez Apache OpenOffice Draw, program do rysowania grafiki wektorowej dołączony do Apache OpenOffice i Open Office firmy Oracle. Zazwyczaj zawierają rysowane obiekty wektorowe, ale również obsługują grafikę rastrową.

Pliki SDA mogą być używane do przechowywania wykresów organizacyjnych, diagramów przepływu, diagramów sieciowych i innych typów rysunków.

Pliki SDA były używane przez StarOffice w wersji 5. StarOffice 6 przyjęła format .SXD, ale Apache OpenOffice i Open Office teraz używają plików .ODG do rysowania. Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik SDA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SDA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SDA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SDA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SDA

Inne problemy z plikiem SDA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SDA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SDA:

  • plik SDA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SDA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SDA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku SDA
SDA do SXD