• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RLE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RLE. Jeżeli chcesz otworzyć plik RLE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RLE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Run Length Encoded Bitmap N/A

Co to jest plik RLE?

4 lub 8-bitowy obraz bitmapowy RLE. Zasadniczo plik .DIB, który używa kompresji RLE (kodowanie ciągłe). Wspólny format obrazu stosowany w starszych wersjach oprogramowania Windows i CompuServe.

Format obrazu RLE jest natywnym formatem wykorzystywanym przez narzędzie Raster Toolkit w Utah, kolekcję programów i procedur C do zarządzania zdjęciami rastrowymi.

Jak otworzyć plik RLE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RLE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RLE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RLE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RLE

Inne problemy z plikiem RLE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RLE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RLE:

  • plik RLE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RLE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RLE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik