• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QXP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QXP. Jeżeli chcesz otworzyć plik QXP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QXP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
QuarkXpress Project Format Quark Software

Co to jest plik QXP?

Plik projektu QuarkXPress utworzony przez QuarkXPress w wersji 6 i późniejszych. Zawiera informacje o układzie strony, tekst i obrazy. Może składać się z jednej strony lub wielu stron.

Rozszerzenie pliku QXP zastępuje rozszerzenie .QXD używane przez wcześniejsze wersje programu QuarkXPress.

Jak otworzyć plik QXP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QXP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QXP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QXP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QXP

Inne problemy z plikiem QXP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QXP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QXP:

  • plik QXP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QXP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QXP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku QXP
QXP do INDD