• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QTIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QTIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik QTIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QTIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple QuickTime Image Format Apple

Co to jest plik QTIF?

Plik obrazu utworzony i skompresowany z programem Apple QuickTime. Mogą być odwoływane przez programy i filmy oparte na programie QuickTime. Używa tych samych typów atomów, co film QuickTime: "idsc" (zawierający opis obrazu) i "idat" (zawierający dane obrazu).

Firma Apple zaleca stosowanie rozszerzenia .QIF dla obrazów QuickTime.

Jak otworzyć plik QTIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QTIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QTIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QTIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QTIF

Inne problemy z plikiem QTIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QTIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QTIF:

  • plik QTIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QTIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QTIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik