• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PUB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PUB. Jeżeli chcesz otworzyć plik PUB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PUB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Publisher Document Format Microsoft

Co to jest plik PUB?

Plik PUB to dokument utworzony przez program Microsoft Publisher, program do tworzenia komputerów stacjonarnych służący do tworzenia profesjonalnych dokumentów i materiałów marketingowych. Zawiera obrazy tekstowe, rastrowe i wektorowe oraz rysowane obiekty sformatowane w dokumencie.

Wydawca jest używany przez przypadkowych i profesjonalnych użytkowników do projektowania układów stron, takich jak biuletyny, broszury i plakaty. Program jest dostarczany tylko z pakietami Office 365 wydań pakietu Microsoft Office, podczas gdy podstawowe wersje zawierają tylko Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Podczas zapisywania dokumentu w programie Publisher program tworzy plik PUB do przechowywania zawartości dokumentu. Plik umożliwia zapisanie zmian w dokumencie i umożliwia zamknięcie pliku i otwarcie go w celu dalszej edycji. PUB są nie tylko wykorzystywane do układów stron, ale także mogą być używane do integracji i przechowywania źródeł danych w celu łączenia poczty i generowania arkuszy danych.

Jeśli w dokumencie PUB masz dużą ilość tekstu, który chcesz wykorzystać ponownie w innych celach, możesz wyeksportować go do pliku .DOCX do edycji w programie Microsoft Word. Format tekstu i czcionek zostanie zapisany, ale każda grafika lub kolumny w dokumencie nie zostaną zachowane. Aby zapisać plik PUB jako plik DOCX, wybierz Plik i rarr. Zapisz jako wybierz format dokumentu programu Word, który chcesz zapisać jako dokument, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

PUB pliki mogą być również otwarte przez kilka innych aplikacji. Niektóre z nich to LibreOffice Draw, które są pakowane w LibreOffice i CorelDRAW, które należą do pakietu CorelDRAW Graphics Suite. PUB pliki można również otworzyć w programie Adobe InDesign, jednym z najpopularniejszych programów do publikowania na pulpicie, z zainstalowaną wtyczką PUB2ID.

Jak otworzyć plik PUB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PUB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PUB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PUB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PUB

Inne problemy z plikiem PUB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PUB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PUB:

  • plik PUB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PUB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PUB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PUB
PUB do PDFPUB do DOCPUB do DOCXPUB do INDD