• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRST

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRST. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRST, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRST

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Printer Presets Format Adobe Systems

Co to jest plik PRST?

Plik ustawień używany przez Adobe InDesign, program układu stron. Zawiera presety do drukowania, w tym kolory, rozmiar papieru, warstwy i inne ustawienia. Często stworzony do zapisywania ustawień wstępnych, zoptymalizowanych dla określonych drukarek.

Jak otworzyć plik PRST?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRST jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRST z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRST którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRST

Inne problemy z plikiem PRST

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRST nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRST:

  • plik PRST którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRST z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRST nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik