• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPSX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPSX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPSX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPSX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 2007/2010 Open XML Complete Slide Show Format Microsoft

Co to jest plik PPSX?

Pokaz slajdów utworzony przez Microsoft PowerPoint, program służący do tworzenia prezentacji osobistych i profesjonalnych oraz pokazów slajdów. Zawiera gotową kolekcję slajdów. Służy do zapisywania sfinalizowanych prezentacji i odtwarzania pokazu slajdów.

Po zapisaniu pliki PPSX nie można edytować i wyświetlać tylko. Są więc przydatne do wysyłania gotowych prezentacji użytkownikom, którzy nie posiadają komercyjnej wersji programu PowerPoint, ponieważ plik PPSX może być przeglądany za pomocą bezpłatnego programu PowerPoint Viewer.

Pliki PPSX są zapisywane w formacie Open XML, który został wprowadzony do pakietu Microsoft Office 2007. Mogą zostać otwarte przez program PowerPoint 2007 lub nowszy lub starsze wersje programu PowerPoint z zainstalowanym składnikiem Open XML.

Mimo, że OpenOffice.Org nie otwiera plików PPSX natywnie, można je nadal otwierać w programie, wybierając opcję "Microsoft PowerPoint 2007 XML" z listy obsługiwanych formatów plików.

Jak otworzyć plik PPSX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPSX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPSX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPSX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPSX

Inne problemy z plikiem PPSX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPSX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPSX:

  • plik PPSX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPSX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPSX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PPSX
PPSX do PPTPPSX do PDFPPSX do PPSPPSX do PPSMPPSX do PPTMPPSX do PPTXPPSX do PPTXMLPPSX do SXI