• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPS. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 97 To 2003 Complete Slide Show Format Microsoft

Co to jest plik PPS?

Plik PPS to pokaz slajdów utworzony przez program Microsoft PowerPoint, popularny program dołączony do pakietu Microsoft Office do tworzenia prezentacji. Zostanie on zapisany jako kompletny pokaz slajdów, który może być oglądany przez program PowerPoint lub program PowerPoint Viewer. Pliki PPS nie są edytowalne, takie jak pliki .PPT.

Najprawdopodobniej znajdziesz tylko plik PPS, jeśli używasz programu PowerPoint 97 do 2003 lub pracujesz z osobą używającą tych wersji oprogramowania. Jeśli używasz programu PowerPoint 2007 lub nowszego i zapisz prezentację jako plik pokazu slajdów, zostanie on zapisany w formacie OpenXML z rozszerzeniem .PPSX. Pomimo, że program PowerPoint 2007 lub nowszy używa pliku PPSX, możesz nadal używać go do otwarcia pliku PPS.

Pliki PPS są podobne do popularniejszych plików PPT. Jednak po otwarciu pliku PPT w programie PowerPoint zostanie on automatycznie otwarty w trybie edycji, a po otwarciu pliku PPS automatycznie zostanie otwarty w trybie prezentacji w programie PowerPoint.

Jak otworzyć plik PPS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPS

Inne problemy z plikiem PPS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPS:

  • plik PPS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PPS
PPS do PDFPPS do KEYNOTEPPS do PPSXPPS do PPTX