• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku POTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem POTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik POTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku POTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 2007/2010 Macro-enabled Open XML Template Format Microsoft

Co to jest plik POTM?

Plik POTM to szablon prezentacji makr umożliwiający tworzenie makr, stworzony przez program Microsoft PowerPoint, program służący do tworzenia pokazów slajdów. Zawiera domyślne obrazy, szablony slajdów, makra i formatowanie. POTM są używane do tworzenia wielu plików .PPTM o tych samych formatach i ustawieniach makr.

Przeciętny użytkownik programu PowerPoint najprawdopodobniej nigdy nie znajdzie pliku POTM, ponieważ jest używany do zapisywania prezentacji z większą liczbą funkcji niż typowe potrzeby użytkowników. Obsługuje makra, które są funkcjami skryptowymi, które są używane do automatycznego powtarzania zadań i są używane jako szablon do odtwarzania stylów szablonów. Jeśli chcesz po prostu stworzyć podstawowe prezentacje, możesz je zapisać jako pliki .PXT. Jeśli jednak chcesz utworzyć szablon, który obsługuje makra, możesz zapisać prezentację jako plik POTM.

Pliki POTM mogą być otwierane przez program PowerPoint 2008 dla komputerów Mac lub PowerPoint 2007 dla systemu Windows i nowszych. Mogą być również otwierane przez poprzednią wersję programu PowerPoint z obsługą dokumentów Open XML.

Jak otworzyć plik POTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku POTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi POTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem POTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik POTM

Inne problemy z plikiem POTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem POTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami POTM:

  • plik POTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku POTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik POTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku POTM
POTM do PPTXPOTM do PPSPOTM do PPSMPOTM do PPSX