• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PDN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PDN. Jeżeli chcesz otworzyć plik PDN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PDN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Paint.NET Image Format Rick Brewster

Co to jest plik PDN?

Format obrazu bitmapowego używany przez paint.Net, darmowy program do edycji zdjęć dla systemu Windows. Obsługuje wiele warstw, przezroczystość, efekty obrazu i inne głębokości bitów. Można je otworzyć tylko przy użyciu programu paint.Net, ale można je eksportować za pomocą programu paint.Net do bardziej standardowego formatu.

Jak otworzyć plik PDN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PDN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PDN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PDN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PDN

Inne problemy z plikiem PDN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PDN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PDN:

  • plik PDN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PDN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PDN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik