• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCT. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Picture Format Apple

Co to jest plik PCT?

Plik PCT to obraz zapisany w formacie Macintosh PICT, który został opracowany przez Apple w 1984 roku w celu przechowywania obrazów przy użyciu technologii Apple QuickDraw. Zawiera dane obrazu w jednym z dwóch formatów, PICT 1, oryginalny format, który przechowuje 8 kolorów lub PICT 2, nowszy format umożliwiający tysiące kolorów (obrazy 24 i 32-bitowe). Pliki PCT obsługują zarówno obrazy rastrowe, jak i wektorowe.

Podczas gdy obrazy PICT najczęściej korzystają z rozszerzenia pliku .PICT na komputerach Macintosh, zazwyczaj są one widoczne z rozszerzeniem ".Pct" w systemie Windows. Format PICT był w dużej mierze przestarzały do ​​bardziej elastycznego formatu .PDF w systemie Mac OS X.

Jak otworzyć plik PCT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCT

Inne problemy z plikiem PCT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCT:

  • plik PCT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik