• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTP. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Presentation Template Format OASIS

Co to jest plik OTP?

Plik OTP to szablon prezentacji utworzony przez Impress, program dołączony do Apache OpenOffice (dawniej OpenOffice.Org). Zawiera ona prezentację, która zawiera suwak główny oraz slajd z zawartością tekstu, obrazów, kształtów, treści multimedialnych, efektów przejścia i innych elementów slajdów. Pliki OTP są używane do stylizacji prezentacji o takim samym wyglądzie.

Pliki OTP mogą być również tworzone i otwierane przez oprogramowanie do prezentacji, które obsługuje standard OpenDocument. Jednak większość plików OTP jest tworzona przez firmę Impress, która jest jednym z kilku programów dostępnych w pakiecie OpenOffice. Jest podobny do programu PowerPoint dostępnego w pakiecie Microsoft Office. Wielu użytkowników, którzy potrzebują aplikacji, takich jak PowerPoint, ale nie mogą sobie pozwolić na koszty, zwracają się do Impress i OpenOffice jako bezpłatnej alternatywy. Plik Impress służy do zapisywania szablonu prezentacji w ten sam sposób, w jaki program PowerPoint zapisuje szablon prezentacji w plikach .POT lub .POTX. Pliki OTP są oparte na standardzie OASIS OpenDocument, który wykorzystuje format XML do zapisywania prezentacji.

Najprawdopodobniej zobaczysz plik OTP, jeśli używasz aplikacji Impress lub jeśli inna osoba OpenOffice udostępni Ci swój szablon prezentacji. Przykłady szablonów obejmują pokazy slajdów ze zdjęciami z rodziny, raporty ze szkół i podsumowania finansowe.

Jak otworzyć plik OTP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTP

Inne problemy z plikiem OTP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTP:

  • plik OTP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik