• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Outlook Macro Format Microsoft

Co to jest plik OTM?

Makra utworzone za pomocą programu Microsoft Outlook, aplikacji poczty e-mail. Zawiera funkcje skryptowe napisane w języku VBA firmy Microsoft. Często używane do automatycznego powtarzania zadań, takich jak skanowanie wiadomości e-mail lub pobieranie załączników.

Domyślnie wersje Outlook Outlook i Windows 7 w programie Outlook przechowują makra w pliku VbaProject.Otm. Program Outlook zapisuje ten plik w następującym katalogu użytkownika: RoamingMicrosoftOutlook.

W celu ich uruchomienia musisz włączyć makra w ustawieniach zabezpieczeń programu Outlook.

Jak otworzyć plik OTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTM

Inne problemy z plikiem OTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTM:

  • plik OTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik