• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTC. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenDocument Chart Template Format OASIS

Co to jest plik OTC?

Szablon wykresu utworzony przez programy, które wdrażają standard OpenDocument programu OASIS. Zapisuje domyślne ustawienia i informacje o układzie wykresu i może określać wymiary, obszar wykresu i informacje o osi. Służy do tworzenia wielu plików .ODC o takim samym wyglądzie.

Pliki ODC są oparte na XML, podobnie jak inne formaty w standardzie OpenDocument. Są przechowywane jako skompresowane archiwa Zip, które mogą zawierać wiele plików XML i innych zasobów.

OpenOffice.Org, poprzednio StarOffice, jest jednym z najpopularniejszych programów wykorzystujących pliki OTC.

Jak otworzyć plik OTC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTC

Inne problemy z plikiem OTC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTC:

  • plik OTC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik