• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODC. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org OpenDocument Format Microsoft

Co to jest plik ODC?

Plik informacji o połączeniu utworzony przez program Microsoft Excel, aplikacja arkusza kalkulacyjnego dołączona do pakietu Microsoft Office. Zawiera właściwości do łączenia się i pobierania danych z zewnętrznego źródła danych. Mogą zawierać ciąg połączenia, kwerendy danych, informacje o uwierzytelnianiu i inne ustawienia.

Pliki danych o połączeniach Office (ODC) są używane do przechowywania informacji o połączeniach wielokrotnego użytku i wyszukiwania danych. Jest to użyteczne w celu udostępniania informacji o połączeniu, a także do okresowych odświeżania danych w skoroszycie programu Excel.

Pliki ODC można tworzyć przy użyciu Kreatora połączeń danych w programie Microsoft Excel, który generuje informacje o połączeniu przy użyciu znaczników HTML z dołączonymi segmentami XML. Istniejące połączenia danych można przeglądać w programie Excel, wybierając opcję Dane & rarr. Znajomości.

Ponieważ pliki ODC są przechowywane w formacie HTML i XML, można je przeglądać w dowolnej przeglądarce internetowej lub edytorze tekstowym. Pliki ODC są używane przez program Microsoft Excel 2007 i nowsze wersje.

Jak otworzyć plik ODC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODC

Inne problemy z plikiem ODC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODC:

  • plik ODC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik