• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NZB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NZB. Jeżeli chcesz otworzyć plik NZB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NZB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Newzbin Download Pointer Format NewzBin.com

Co to jest plik NZB?

Plik używany przez Newzbin, usługa indeksująca zawartość Usenetu. Zawiera krótkie informacje podsumowujące o poście Usenetu, takie jak unikatowy identyfikator, nazwa plakatu, księgowanie grup, nazwy plików i segmenty plików. Używany jako indeks do zbierania treści newsfeed z publikacji Usenet.

Pliki NZB pobierają nagłówki specyficzne dla wyszukiwania użytkownika zamiast wszystkich nagłówków w grupie dyskusyjnej. Pomagają zaoszczędzić czas i przepustowość, ponieważ nie wymagają aktualizacji całej listy grup dyskusyjnych.

Pliki NZB są przechowywane w formacie XML.

Jak otworzyć plik NZB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NZB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NZB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NZB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NZB

Inne problemy z plikiem NZB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NZB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NZB:

  • plik NZB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NZB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NZB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik