• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NSI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NSI. Jeżeli chcesz otworzyć plik NSI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NSI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Symantec Shared Format Nullsoft

Co to jest plik NSI?

Plik tekstowy napisany przy użyciu skryptu NSIS (Nullsoft Scriptable Install System), języka używanego do deklarowania logiki i zadań instalatorów oprogramowania. Często odwołuje się do plików i folderów, które mają być instalowane, a także do akcji rejestru systemu Windows.

Jak otworzyć plik NSI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NSI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NSI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NSI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NSI

Inne problemy z plikiem NSI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NSI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NSI:

  • plik NSI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NSI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NSI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik