• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NOL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NOL. Jeżeli chcesz otworzyć plik NOL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NOL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nokia Operator Logo Image Format N/A

Co to jest plik NOL?

Format obrazu operatora telefonu komórkowego używany przez modele telefonów Nokia, takie jak Nokia s40 i s60. Zawiera obraz rastrowy używany do tła logo ekranu telefonu.

Format NOL wykorzystuje nagłówek 20 bajtów z danymi pikseli w zwykłym tekście. Format ten jest powszechnie używany w przypadku obrazów o rozmiarach 72 x 14 lub 78 x 21 pikseli.

Jak otworzyć plik NOL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NOL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NOL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NOL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NOL

Inne problemy z plikiem NOL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NOL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NOL:

  • plik NOL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NOL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NOL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik