• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NFO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NFO. Jeżeli chcesz otworzyć plik NFO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NFO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Information Readme Text Format THG

Co to jest plik NFO?

Zwykły plik tekstowy zawierający informacje o pirackim oprogramowaniu (warez). Zawiera notatki uwolnienia i zawiera informacje na temat grupy piractwa odpowiedzialnej za rozpowszechnianie wareza. Ogólnie włączone jako część programu i powiązanych plików. Po raz pierwszy użyty pod koniec lat 80-tych przez grupę krakingową o nazwie "The Humble Guys" (THG).

Pliki NFO często zawierają sztukę ASCII identyfikującą grupę piractwa. Czytniki NFO takie jak NFOPad mogą renderować znaki tekstowe jako zamierzoną grafikę. Dla standardowych edytorów tekstowych zwykle najlepiej jest wyświetlić tekst z czcionką o stałej szerokości.

Ponieważ narzę dzie informacyjne systemu Microsoft Windows korzysta z rozszerzenia pliku ".Nfo", system Windows może bezskutecznie otworzyć pliki NFO w podglĘ ... dzie informacji o systemie. Zamiast tego otwórz pliki bezpośrednio w edytorze tekstowym lub przeglądarce NFO.

Jak otworzyć plik NFO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NFO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NFO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NFO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NFO

Inne problemy z plikiem NFO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NFO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NFO:

  • plik NFO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NFO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NFO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku NFO
NFO do TXT