• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NBT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NBT. Jeżeli chcesz otworzyć plik NBT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NBT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Minecraft Named Binary Tag Format Mojang

Co to jest plik NBT?

Format pliku danych używany przez Minecraft, otwartą grę 3D i budowanie świata eksploracji. Zapisuje dane w formacie Nazwany binarny tag (NBT), który jest prostym formatem binarnym opracowanym w celu przechowywania dużych ilości danych binarnych. Służy do przechowywania informacji o świecie lub poziomie.

Format NBT może być odczytywany przez oprogramowanie API, takie jak JNBT (biblioteka Java NBT).

Pliki, które używają formatu Nazwany Binarny częściej używają innego rozszerzenia pliku, takiego jak .DAT, .MCLEVEL, .MINE lub .MCR.

Jak otworzyć plik NBT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NBT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NBT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NBT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NBT

Inne problemy z plikiem NBT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NBT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NBT:

  • plik NBT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NBT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NBT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik