• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik MDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Access Database Format Microsoft

Co to jest plik MDB?

Plik MDB jest plikiem bazy danych utworzonym przez program Microsoft Access, powszechnie stosowanym programem relacyjnych baz danych. Zawiera strukturę bazy danych (tabele i pola) oraz wpisy bazy danych (wiersze tabel). Pliki MDB mogą również przechowywać formularze wprowadzania danych, zapytania, procedury zapisane, raporty i ustawienia zabezpieczeń bazy danych.

Dostęp oferuje narzędzia wizualne służące do tworzenia i integrowania baz danych. Oprogramowanie zawiera narzędzia przepływu pracy do tworzenia internetowych aplikacji internetowych opartych na bazie danych, które można publikować w witrynie pakietu Office 365 lub na serwerze Microsoft SharePoint. Dostęp jest dołączony do niektórych pakietów oprogramowania Microsoft Office, ale jest dostępny tylko dla systemu Windows. Pliki MDB mogą być również importowane przez wiele innych programów, takich jak Mathematica i Visual Studio.

Możesz wyeksportować pliki MDB do formatu pliku .ACCDB, klikając plik i rarr. Zapisz jako & rarr. Zapisz bazę danych jako, wybierając typ pliku Access, a następnie kliknij przycisk Zapisz jako.

Jak otworzyć plik MDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MDB

Inne problemy z plikiem MDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MDB:

  • plik MDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MDB
MDB do ACCDB