• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MD5

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MD5. Jeżeli chcesz otworzyć plik MD5, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MD5

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Checksum Format N/A

Co to jest plik MD5?

Zawiera sumy kontrolne używane do sprawdzania integralności dysku, obrazu dysku lub pobranego pliku. Suma kontrolna to wartość utworzona z algorytmu w oparciu o liczbę bitów w pliku. Czasami generowane przy tworzeniu obrazu dysku.

Standardowe sumy kontrolne MD5 to 32 znaki, które wymagają 16 bajtów lub 128 bitów.

Jak otworzyć plik MD5?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MD5 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MD5 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MD5 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MD5

Inne problemy z plikiem MD5

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MD5 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MD5:

  • plik MD5 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MD5 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MD5 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik