• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MAN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MAN. Jeżeli chcesz otworzyć plik MAN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MAN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Text Manual Format N/A

Co to jest plik MAN?

Podręcznik pomocy (zwany "man page") używany przez narzędzie Unix Man, program służący do przeglądania dokumentacji. Zawiera informacje o poleceniu Unix lub innej funkcji Unix. Można przeglądać w obrębie powłoki uniksowej przy użyciu polecenia man.

Strony podręcznika uniksowego rzadko korzystają z rozszerzenia ".Man". Zamiast tego używają rozszerzeń ".1" (.1) poprzez ".8" ​​dla podręczników użytkownika w jednej z ośmiu sekcji: Ogólne polecenia użytkownika Polecenia systemowe Funkcje biblioteki C Urządzenia i interfejsy sieciowe Formaty plików Gry Różne Procedury jądra Linuxa specyficzne Nazwy plików strony man zawierają komendę (lub nazwę tematu), a następnie numer sekcji. Na przykład strona podręcznika sekcji 1 dla komendy "example_cmd" będzie miała nazwę pliku "example_cmd.1". Strony man są czasami kompresowane przy użyciu kompresji .GZ i użyj rozszerzenia ".Gz.1" w rozszerzeniu (lub ".Gz.2" dla drugiej sekcji, itd.).

Strony man można przeglądać, wpisując man [section] [page], gdzie [section] jest sekcją strony man, a [page] jest nazwą użytkownika. Jeśli żadna sekcja nie jest dostarczona, narzędzie man przyjmuje sekcję 1.

Ponieważ strony man są przechowywane w formacie zwykłego tekstu, można je tworzyć i edytować za pomocą dowolnego edytora tekstu.

Jak otworzyć plik MAN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MAN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MAN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MAN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MAN

Inne problemy z plikiem MAN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MAN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MAN:

  • plik MAN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MAN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MAN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik