• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik MAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3D Studio Max Scene Format Autodesk

Co to jest plik MAX?

Plik MAX to trójwymiarowy plik scen utworzony przez program 3ds Max, modelowania 3D, animacji i renderowania. Może zawierać wiele modeli obejmujących siatki, tekstury, efekty świetlne, cieniowanie, animację i inne elementy projektu 3D.

Pliki MAX są wykorzystywane do opracowywania profesjonalnej grafik dla gier, filmów i telewizji. 3ds Max pozwala na eksportowanie pliku MAX do wielu różnych formatów, w tym .FBX, .AI, .DWG, .DXF, .IGS, .SAT, .STL i wiele innych.

3ds Max był wcześniej znany jako 3D Studio MAX, który również zapisywał sceny przy użyciu rozszerzenia ".Max". Nadal można eksportować sceny do plików .3DS w najnowszej wersji oprogramowania 3ds Max.

Jak otworzyć plik MAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MAX

Inne problemy z plikiem MAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MAX:

  • plik MAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MAX
MAX do 3DSMAX do JPG