• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku M4B

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem M4B. Jeżeli chcesz otworzyć plik M4B, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku M4B

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MPEG-4 Audio Layer Audio Book Format Apple

Co to jest plik M4B?

Plik Audiobook oparty na formacie kontenera MPEG-4. Zazwyczaj skompresowany z kodowaniem .ACAC. Niemal identyczny z plikiem .M4A, ale oznaczony jako audiobook i może być "zakotwiczony" przez wspieranie odtwarzaczy audio.

Rozszerzenie M4B jest używane przez książki audio pobrane z magazynu Apple iTunes. Książki audio mogą być chronione przed kopiowaniem przy użyciu programu FairPlay DRM firmy Apple, co oznacza, że ​​mogą być odtwarzane tylko na autoryzowanych komputerach lub iPodach.

Winamp może być używany do odtwarzania niezabezpieczonych plików M4B na komputerach z systemem Windows. Jednak ustawienia wtyczki MPEG-4 mogą wymagać modyfikacji w celu obsługi plików z rozszerzeniem ".M4b".

Jak otworzyć plik M4B?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku M4B jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi M4B z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem M4B którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik M4B

Inne problemy z plikiem M4B

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem M4B nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami M4B:

  • plik M4B którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku M4B z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik M4B nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik