• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku M3U

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem M3U. Jeżeli chcesz otworzyć plik M3U, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku M3U

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MP3 Songs Playlist Format Nullsoft

Co to jest plik M3U?

Plik M3U jest plikiem multimedialnym obsługiwany przez kilka odtwarzaczy multimedialnych, na przykład Winamp i iTunes. Zawiera listę MP3 i innych plików audio lub wideo oraz lokalizuje pliki multimedialne w formacie zwykłego tekstu.

Listy odtwarzania M3U są zazwyczaj używane w listach audio, ale niektóre mogą zawierać odniesienia do plików wideo. Pliki M3U zawierają odniesienia do plików multimedialnych, ale nie same pliki.

"M3U" jest skrótem od "MP3 URL" lub "Uniform Resource Locator" programu Moving Picture Experts Group Audio Layer 3 ".

Jak otworzyć plik M3U?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku M3U jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi M3U z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem M3U którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik M3U

Inne problemy z plikiem M3U

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem M3U nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami M3U:

  • plik M3U którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku M3U z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik M3U nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku M3U
M3U do WPL