• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LOCK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LOCK. Jeżeli chcesz otworzyć plik LOCK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LOCK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lock Format N/A

Co to jest plik LOCK?

Plik używany przez różne systemy operacyjne i programy do blokowania zasobu, takiego jak plik lub urządzenie. Zazwyczaj nie zawiera żadnych danych i istnieje tylko jako pusty plik znaczników, ale może także zawierać właściwości i ustawienia blokady.

Pliki LOCK sygnalizują aplikacjom, że zasoby nie powinny być używane do momentu zwolnienia blokady. Jest to przydatne w przypadku programów, które muszą zapobiegać jednoczesnemu dostępowi do najważniejszych zasobów. W przypadku blokowania plików programy zazwyczaj tworzą nowy plik i dodają rozszerzenie ".Lock" dla oryginalnej nazwy pliku. Na przykład plik blokady dla "example.File" będzie "example.File.Lock".

Pliki LOCK są powszechnie widoczne w systemach Unix, w tym w plikach systemu plików Red Hat Linux. Inne przykłady plików LOCK to plik parent.Lock Mozilla, który blokuje profile Windows Firefox i pliki blokujące Apache Web Server, które są tworzone przy użyciu dyrektywy LockFile.

Jak otworzyć plik LOCK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LOCK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LOCK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LOCK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LOCK

Inne problemy z plikiem LOCK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LOCK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LOCK:

  • plik LOCK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LOCK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LOCK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik