• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ISZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ISZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik ISZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ISZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
UltraISO Compressed Disk Image Format EZB Systems

Co to jest plik ISZ?

Plik ISZ jest plikiem skompresowanym w formacie obrazu dysku (aKA "ISO Zipped") opracowanym przez ESB Systems. Jest podobny do zwykłego pliku .ISO, ale jest kompresowany w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku, a także może być chroniony hasłem i szyfrowany przy użyciu szyfrowania AES128, AES192 lub AES256.

Duże pliki ISZ można podzielić na segmenty zdefiniowane przez użytkownika. Pliki dzielone są tworzone w tej samej lokalizacji i otrzymują taką samą nazwę pliku. Jednak rozszerzenie jest zmieniane po pierwszym segmencie, który ma rozszerzenie ".Isz". Drugi segment odbiera rozszerzenie ".01", trzeci segment odbiera segment ".02" i tak dalej. Pliki ISZ mogą być również rozproszone na wielu dyskach, płytach CD-R i DVD-R.

Format ISZ został zaprojektowany z myślą o rozszerzalności pod pewnymi ograniczeniami, co pozwala na włączenie go do produktów opracowanych przez użytkowników. W celu skontaktowania się z firmą EZB Systems dostępny jest bezpłatny pakiet SDK.

Jak otworzyć plik ISZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ISZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ISZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ISZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ISZ

Inne problemy z plikiem ISZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ISZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ISZ:

  • plik ISZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ISZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ISZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ISZ
ISZ do ISOISZ do BWIISZ do C2DISZ do DAAISZ do DMGISZ do IMGISZ do MDFISZ do MDXISZ do NRGISZ do UIF