• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku INS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem INS. Jeżeli chcesz otworzyć plik INS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku INS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
InstallShield Script Format Microsoft

Co to jest plik INS?

Plik używany przez system Windows do konfiguracji połączenia telefonicznego i szerokopasmowego połączenia internetowego. Zawiera informacje o konfiguracji połączenia, które umożliwiają systemowi Windows skonfigurowanie dostępu do Internetu z usługodawcą internetowym po otwarciu. Często używany do konfiguracji ustawień połączenia Internet Explorer (IE) LAN.

Administratorzy systemów i dostawcy usług internetowych dostarczają czasami plików ustawień połączeń IE do użytkowników z adresem URL do pliku INS. Jednak w celu zapewnienia bezpieczeństwa, linki do plików INS są blokowane przez program Internet Explorer, dzięki czemu nie można uruchamiać dowolnych skryptów na komputerze lokalnym za pośrednictwem łącza internetowego. Zamiast umieścić link w polu adresu internetowego, należy użyć okna dialogowego Ustawienia programu IE, aby zastosować ustawienia połączenia.

Jak otworzyć plik INS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku INS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi INS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem INS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik INS

Inne problemy z plikiem INS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem INS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami INS:

  • plik INS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku INS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik INS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik