• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ILBM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ILBM. Jeżeli chcesz otworzyć plik ILBM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ILBM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Interleaved Bitmap Format Electronic Arts

Co to jest plik ILBM?

Format obrazu bitmapowego na podstawie Interchange File Format (pliki .IFF). Pierwotnie zaprojektowany do użycia z chipsetami Amiga. Sklepy bitowe zawierające jeden bit danych dla każdego piksela obrazu. Obsługuje obrazy bitonowe i kolorowe, jak również kompresję RLE (kodowanie ciągłe).

Pliki ILBM były używane przez wczesne programy do edycji grafiki, takie jak Electronic Arts Deluxe Paint. Nadal można je oglądać, korzystając z kilku przeglądarek zdjęć.

Pliki z przeplatanymi bitmapami można również zapisywać z rozszerzeniem .LBM. Czasami są też postrzegane jako pliki .IFF, chociaż format ILBM nie obsługuje wszystkich funkcji określonych przez Interchange File Format.

Jak otworzyć plik ILBM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ILBM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ILBM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ILBM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ILBM

Inne problemy z plikiem ILBM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ILBM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ILBM:

  • plik ILBM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ILBM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ILBM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik