• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDPP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDPP. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDPP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDPP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Format Adobe Systems

Co to jest plik IDPP?

Plik IDPP to profil używany przez InDesign, profesjonalną aplikację wydawniczą. Zawiera ustawienia, które sprawdzają, czy występują problemy z dokumentem. Pliki IDPP są używane do sprawdzania poprawności dokumentów zanim zostaną opublikowane do ostatecznego projektu.

Profile preflight mogą sprawdzać problemy, takie jak niewłaściwy układ strony, brakujące lub zmodyfikowane linki, brakujące czcionki i nadrzędny tekst. Mogą również wymagać, aby obrazy spełniały określone wymagania w zakresie rozdzielczości i przejrzystości.

Jak otworzyć plik IDPP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDPP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDPP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDPP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDPP

Inne problemy z plikiem IDPP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDPP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDPP:

  • plik IDPP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDPP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDPP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik