• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDML. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Markup Format Adobe Systems

Co to jest plik IDML?

Plik IDML to dokument utworzony przez InDesign, program służący do tworzenia profesjonalnych układów stron. Zawiera kilka plików XML, które reprezentują kompletny dokument programu InDesign. Pliki IDML są przechowywane jako skompresowane pakiety przy użyciu kompresji Zip.

Pakiety IDML zawierają hierarchię plików XML i katalogów. Katalog główny archiwum zawiera plik designmap.Xml, który określa właściwości dokumentu na wysokim szczeblu, a także układ dokumentu. W archiwum znajdują się również następujące foldery służące do przechowywania części dokumentu: Zasoby: zawiera elementy dokumentu, takie jak kolory, czcionki i style akapitów. Zawiera Graphics.Xml, Fonts.Xml, Styles.Xml i Preferences.Xml. Przeszukaj: przechowuje rozpowszechnianie dokumentów. Opowieści: zawiera wszystkie historie dokumentów. XML: przechowuje elementy i ustawienia dokumentów. Zawiera BackingStory.Xml, Tags.Xml i Mapping.Xml. MasterSpreads: Zawiera MaterSpreads.Xml, który określa wszystkie nadrzędne rozproszenia wyświetlane na stronach dokumentu, takie jak prostokąty, elipsy, grupy, wielokąty, przyciski i ramki tekstowe. META-INF: przechowuje standardowy plik container.Xml dla pakietów UCF. Pliki IDML zostały zaprojektowane w celu zastąpienia plików .INX, które są trudniejsze do tworzenia i edytowania. Pliki IDML udostępniają format wymienny dla dokumentów programu Adobe InDesign, a także narzędzia do modyfikowania i gromadzenia dokumentów InDesign przez inne firmy.

Język InDesign Markup Language został wprowadzony w programie InDesign CS4. InDesign nadal obsługuje wsteczną zgodność z plikami INX.

Jak otworzyć plik IDML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDML

Inne problemy z plikiem IDML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDML:

  • plik IDML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IDML
IDML do EPS