• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDLK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDLK. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDLK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDLK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Lock Format Adobe Systems

Co to jest plik IDLK?

Plik kontrolny źródła utworzony, gdy zostanie otwarty plik InDesign (.INDD). Pozwala na "sprawdzenie" pliku i zapobiega edytowaniu dokumentu InDesign przez więcej niż jedną osobę naraz.

W plikach blokujących programu InDesign zazwyczaj używana jest następująca konwencja nazw plików: "~ [nazwa_indd] ~ [ciąg losowy] .Idlk". Są zapisywane w tym samym folderze co pliki reprezentowane przez program InDesign. Pozostałe pliki IDLK mogą zostać usunięte po zamknięciu aplikacji InDesign.

Jak otworzyć plik IDLK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDLK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDLK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDLK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDLK

Inne problemy z plikiem IDLK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDLK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDLK:

  • plik IDLK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDLK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDLK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik