• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICNS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICNS. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICNS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICNS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Icon Graphic Format Apple

Co to jest plik ICNS?

Plik ICNS jest plikiem ikon używanym przez aplikacje Mac OS X. Przechowuje jeden lub więcej obrazów, zazwyczaj będących pierwotnymi plikami .PNG i obsługuje 1-bitowe i 8-bitowe kanały alfa. Pliki ICNS są używane do wyświetlania ikony aplikacji w programie Mac OS X Finder iw dokumencie OS X.

Pliki ICNS są zazwyczaj umieszczone w katalogu Contents / Resources / wewnątrz pakietu aplikacji. Są one również odwoływane do pliku .PLIST aplikacji (Info.Plist) przy użyciu właściwości CFbundleIconFile.

Pliki ikon Mac OS X można wyświetlać w programie Apple Preview dołączonym do systemu Mac OS X. Mogą być też tworzone przy użyciu programu Icon Composer, innego narzędzia dołączonego do systemu Mac OS X. Pliki ICNS obsługują ikony ikon: 16x16, 32x32, 48x48, 128x128, 256x256 i 512x512 pikseli oraz 1024x1024 pikseli w systemie Mac OS X 10.8 Mountain Lion.

Jak otworzyć plik ICNS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICNS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICNS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICNS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICNS

Inne problemy z plikiem ICNS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICNS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICNS:

  • plik ICNS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICNS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICNS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ICNS
ICNS do ICONICNS do ICONTAINER