• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICMA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICMA. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICMA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICMA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Format Adobe Systems

Co to jest plik ICMA?

Plik ICMA to plik przydziału używany przez program InCopy, procesor tekstu, który integruje się z programem Adobe InDesign. Zawiera łącza do podzestawu dokumentu nadrzędnego InDesign (plik .INDD), a także uprawnień do edycji dla określonego użytkownika. Pliki ICMA są używane do przypisywania części dokumentu do edytora.

Pliki ICMA są tworzone przy użyciu programu InDesign, a następnie przypisane do określonego edytora, który ma uprawnienia do edytowania zawartości za pomocą programu InCopy. Po zakończeniu edytor powiadamia nadawcę. Ten przepływ pracy składa się z kilku zalet: Oddzielenie przepływu pracy układu strony od przepływu pracy. Dzielenie zadań edycyjnych między wieloma edytorami. Zapobiegaj niepożądanemu dostępowi do chronionej zawartości strony, takiej jak układ główny. Zmniejszenie rozmiaru pliku i projektu wysłanego do redaktorów. Włączanie systemu check-in / check-out, aby tylko jeden edytor mógł uzyskać dostęp do określonej zawartości strony naraz. Śledzenie pracowników, którzy zmodyfikowali dokument. Pliki ICMA są eksportowane z jednym lub większą liczbą plików .MLML, które zawierają tekst, grafikę i ramki, które można modyfikować. Gdy użytkownicy "edytują" plik przydziału ICMA, faktycznie modyfikują pliki ICML za kulisami. Pliki IMCL są zazwyczaj przechowywane i dostępne w serwerze plików sieciowych.

Pliki ICMA zostały zastąpione plikami INCA w programie InDesign i programie InCopy CS4 i nowszych wersjach.

Jak otworzyć plik ICMA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICMA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICMA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICMA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICMA

Inne problemy z plikiem ICMA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICMA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICMA:

  • plik ICMA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICMA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICMA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik