• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HWP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HWP. Jeżeli chcesz otworzyć plik HWP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HWP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Hangul Document Format Hancom

Co to jest plik HWP?

Plik HWP jest dokumentem utworzonym przez Hanword (poprzednio edytor tekstu Hangul), koreańskim edytorze tekstu. Zawiera formatowanie dokumentów, grafikę i tekst. Pliki HWP są używane specjalnie do zapisywania dokumentów zapisanych w języku Hangul, będących rodzimym alfabetem języka koreańskiego.

Do otwierania plików HWP można używać Planamesa NeoOffice i IMSI TurboPDF. Można również konwertować pliki HWP na pliki .DOCX za pomocą konwertera dokumentów Hanword HWP dla programu Microsoft Word 2016. Narzędzie to jest dostępne do pobrania za darmo z firmy Microsoft.

Jak otworzyć plik HWP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HWP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HWP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HWP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HWP

Inne problemy z plikiem HWP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HWP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HWP:

  • plik HWP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HWP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HWP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik