• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HPL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HPL. Jeżeli chcesz otworzyć plik HPL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HPL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Hewlett-Packard LaserJet Vector Image Format Hewlett-Packard

Co to jest plik HPL?

Format obrazu wektorowego zawierający instrukcje drukowania zapisane w języku HP-GL (język graficzny Hewlett-Packard). Używany przez drukarki ploterów, które rysują obrazy za pomocą linii zamiast kropek.

Większość plików HP-GL używa rozszerzenia pliku .HPGL.

Jak otworzyć plik HPL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HPL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HPL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HPL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HPL

Inne problemy z plikiem HPL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HPL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HPL:

  • plik HPL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HPL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HPL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik