• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GAL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GAL. Jeżeli chcesz otworzyć plik GAL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GAL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GenePix Array List Format Molecular Devices

Co to jest plik GAL?

Biologiczny plik danych utworzony w formacie GaelPix Array List (GAL). Zawiera nazwy i lokalizacje (sektor, wiersz i kolumna) "funkcji" na slajdzie z mikromacierzem. Służy do przechwytywania punktów fluorescencyjnych w mikromacierzy w eksperymentach biologicznych i może być wykorzystywana do analizy ilościowej.

Pliki GAL wykorzystują określony format tablicy rozdzielony tabulatorem, określony w formacie plików Axon (pliki .ATF). Są one często generowane z arkuszy kalkulacyjnych programu Microsoft Excel, eksportując arkusz kalkulacyjny do pliku tekstowego rozdzielanego tabulatorem, a następnie zmieniając jego nazwę na ".Gal".

Jak otworzyć plik GAL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GAL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GAL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GAL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GAL

Inne problemy z plikiem GAL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GAL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GAL:

  • plik GAL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GAL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GAL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik