• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik FMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Font Map Autodesk

Co to jest plik FMP?

Plik ustawień czcionek używany przez program AutoCAD, przeznaczony do rysowania i dokumentowania projektów 2D i 3D. Zapisuje mapowanie między listą czcionek i ich zamiennikami. Często zawierają odniesienia do plików .PFB, .SHX i .TTF. Otwarte przez program AutoCAD, gdy nie można znaleźć domyślnej czcionki w celu znalezienia zastępczej czcionki do użycia.

Pliki FMP są zapisywane w zwykłym tekście i mogą być edytowane za pomocą edytora tekstu. Przechowują podstacje oddzielone przerwami w wierszu w następującym formacie:

original_font.Replacement_font_file

Domyślny plik mapy czcionek AutoCAD ma nazwę acad.Fmp dla programów AutoCAD i acadlt.Fmp dla programu AutoCAD LT.

Jak otworzyć plik FMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FMP

Inne problemy z plikiem FMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FMP:

  • plik FMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik