• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FITS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FITS. Jeżeli chcesz otworzyć plik FITS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FITS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Flexible Image Transport System Format N/A

Co to jest plik FITS?

Grafika bitmapowa utworzona w formacie FITS (system transportu elastycznego obrazu), pierwotnie określona przez Międzynarodową Unię Astronomiczną (IAU). Może zawierać zarówno dane binarne, jak i tekst ASCII. Używany jako standardowy format zapisu danych astronomicznych.

Pliki FITS są często używane do zapisywania przechwyconych ramek z obserwacji teleskopowych.

Jak otworzyć plik FITS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FITS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FITS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FITS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FITS

Inne problemy z plikiem FITS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FITS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FITS:

  • plik FITS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FITS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FITS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik