• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FB2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FB2. Jeżeli chcesz otworzyć plik FB2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FB2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
FictionBook EBook Format FictionBook

Co to jest plik FB2?

Plik FB2 jest plikiem FictionBook 2.0 zapisanym w formacie e-booku opracowanym w Rosji. Zawiera on XML, który opisuje każdy element tej książki i jest przeznaczony przede wszystkim do literatury fikcyjnej. Pliki FB2 mogą być przeglądane przez różne czytniki eBook dla systemów Windows, Unix i Pocket PC.

Format pliku FB2 określa strukturę e-booka zamiast wyglądu. To sprawia, że ​​przydatne do konwersji na inne formaty. Format zawiera proste semantyczne znaczniki, osadzanie metadanych, unicode i formatowanie w formacie inline.

Jak otworzyć plik FB2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FB2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FB2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FB2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FB2

Inne problemy z plikiem FB2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FB2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FB2:

  • plik FB2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FB2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FB2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku FB2
FB2 do MOBIFB2 do AZW3FB2 do EPUBFB2 do HTMLZFB2 do LITFB2 do LRFFB2 do PMLZFB2 do RBFB2 do TXT