• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ECW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ECW. Jeżeli chcesz otworzyć plik ECW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ECW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Enhanced Compressed Wavelet Image Format ERDAS

Co to jest plik ECW?

Skompresowany obraz utworzony w formacie WAV (Enhanced Compression Wavelet), który został opracowany przez Earth Resource Mapping, ale obecnie jest własnością ERDAS. Zapisuje obraz przeznaczony do użytku z danymi geoprzestrzeniowymi.

Pliki ECW są powszechnie używane do przechowywania zdjęć lotniczych i satelitarnych. Obsługują 1 do 8-bitowych ciągłych danych obrazu na warstwę do 255 zespołów.

Jak otworzyć plik ECW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ECW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ECW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ECW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ECW

Inne problemy z plikiem ECW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ECW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ECW:

  • plik ECW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ECW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ECW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ECW
ECW do JPG