• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DWS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DWS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DWS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DWS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Standardization Format Autodesk

Co to jest plik DWS?

Plik weryfikacji rysunków używany przez program AutoCAD, projekt 3D i aplikacja inżynierska CAD. Zawiera właściwości, które muszą być zgodne z innym rysunkiem. Służy do definiowania standardów rysowania i wykrywania naruszeń podczas procesu sprawdzania. Może być używany do określania standardów dotyczących właściwości warstw, stylów wymiaru, typów linii i stylów tekstu.

Wiele plików DWS można zastosować do pojedynczego rysunku. Dodatkowo AutoCAD's Batch Standards Checker, który używa plików .CHX, może być używany do definiowania automatycznych procesów wsadowych, które sprawdzają rysunki w standardach określonych w plikach DWS.

Pliki standardowych rysunków można zapisywać w taki sam sposób, jak każdy inny rysunek. Możesz utworzyć nowy rysunek, zdefiniować jego właściwości, a następnie wybrać polecenie Zapisz jako & rarr. Normy rysowania programu AutoCAD.

Jak otworzyć plik DWS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DWS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DWS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DWS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DWS

Inne problemy z plikiem DWS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DWS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DWS:

  • plik DWS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DWS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DWS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik