• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DWFX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DWFX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DWFX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DWFX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk Design Web Format Autodesk

Co to jest plik DWFX?

Plik DWFX jest rysunkiem 2D lub 3D utworzonym za pomocą oprogramowania CAD Autodesk. Jest on zapisywany w formacie DWFx, który jest podobny do pliku .DWF, ale jest sformatowany przy użyciu specyfikacji XML Paper XML (XPS) firmy Microsoft. Pliki DWFX mogą zawierać dane projektu 3D, właściwości obiektu i metadane.

Pliki DWFx można przeglądać za pomocą Autodesk Design Review lub AutoCAD 2009. Można je otwierać za pomocą przeglądarki XPS Viewer firmy Microsoft, dołączonej do systemu Windows Vista.

Jak otworzyć plik DWFX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DWFX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DWFX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DWFX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DWFX

Inne problemy z plikiem DWFX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DWFX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DWFX:

  • plik DWFX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DWFX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DWFX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DWFX
DWFX do DWGDWFX do ASCDWFX do DWFDWFX do DXFDWFX do W2DDWFX do W3D