• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DTS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DTS. Jeżeli chcesz otworzyć plik DTS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DTS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Digital Surround Audio File Format N/A

Co to jest plik DTS?

Wielokanałowy plik audio kodowany w formacie DTS (Digital Theater Systems). Zapisuje pięć ścieżek danych audio używanych do dźwięku przestrzennego. Kanały obejmują środek, lewy przedni, prawy przód, lewy tylny i prawy tył.

Aby odtwarzać wszystkie kanały pliku DTS, konfiguracja wyjścia i głośników musi obsługiwać 5-kanałowy dźwięk. Na przykład, można to osiągnąć przez zastosowanie połączenia optycznego z systemem głośników surround.

Jak otworzyć plik DTS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DTS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DTS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DTS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DTS

Inne problemy z plikiem DTS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DTS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DTS:

  • plik DTS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DTS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DTS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik