• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word 2007 Or Word 2010 XML Document Template Format Microsoft

Co to jest plik DOTX?

Plik DOTX jest szablonem utworzonym przez program Word Word Word. Zawiera domyślne układy i ustawienia dokumentu, w tym style, autotekst, paski narzędzi i makra. Pliki DOTX są używane jako podstawy do tworzenia wielu dokumentów .DOCX z tym samym formatowaniem.

Większość użytkowników komputerów zapoznała się z plikiem DOCX, który jest podstawowym typem pliku utworzonym przez program Word i jednym z najpopularniejszych typów dokumentów, otwieranych i zapisywanych przez procesory tekstowe. Pliki DOTX są bardzo podobne do plików DOCX, ale są używane do przechowywania szablonów. Zawierają dużo tych samych informacji, które zawierają pliki DOCX, w tym tekst, style i obrazy. Mogą być również chronione hasłem, co jest przydatne do zabezpieczenia zawartości w szablonach, które są otwierane i edytowane przez wiele osób.

Pliki DOTX są wygodne dla użytkowników, którzy muszą tworzyć wiele dokumentów Word z tą samą formatką i podobną treścią, na przykład wznowieniami, biznesplanami lub biuletynami.

Słowo pochodzi również z wstępnie załadowanych szablonów DOTX, które umożliwiają utworzenie dokumentu z wieloma elementami układu strony, czcionkami i stylami w odpowiednim miejscu. W zależności od potrzeby dostosowania dokumentu można po prostu otworzyć plik DOTX i umieścić nowy tekst.

Pliki DOTX zastąpiły pliki .DOT z wydaniem pakietu Microsoft Office 2007 i zostały zapisane w nowszym formacie dokumentu Word w formacie Open XML. Mogą zostać otwarte w programie Microsoft Word 2007 lub wcześniejszych wersjach programu Word z obsługą składników Open XML.

Normalny.Dotx - szablon Normalny jest domyślnym szablonem otwieranym podczas otwierania programu Word. Jest on przechowywany w pliku Normal.Dotx i może być modyfikowany w celu utworzenia niestandardowych ustawień szablonu domyślnego.

Jak otworzyć plik DOTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOTX

Inne problemy z plikiem DOTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOTX:

  • plik DOTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DOTX
DOTX do DOCDOTX do ABWDOTX do DOCHTMLDOTX do DOCMDOTX do DOCMHTMLDOTX do DOCXDOTX do DOTDOTX do DOTHTMLDOTX do DOTMDOTX do ODTDOTX do PDFDOTX do RTFDOTX do WPDDOTX do WPSDOTX do WRI