• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DOC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DOC. Jeżeli chcesz otworzyć plik DOC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DOC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Word 97 To 2003 Document Format Microsoft

Co to jest plik DOC?

Plik DOC to dokument do edytowania tekstów utworzony przez program Microsoft Word lub inny program do edytowania tekstu, na przykład OpenOffice Writer lub Apple Pages. Może zawierać sformatowany tekst, obrazy, tabele, wykresy, wykresy, formatowanie stron i ustawienia drukowania.

Pliki DOC służą do tworzenia różnorodnych dokumentów, w tym listów, wznowień, esejów i zaproszeń. Podczas tworzenia dokumentu w programie Word można go zapisać w formacie pliku DOC. Następnie program tworzy plik DOC do przechowywania zawartości dokumentu, który może zostać zamknięty i ponownie otwarty do dalszej edycji. Po zakończeniu edytowania pliku DOC można go wydrukować lub zapisać jako inny plik, np. .PDF lub .DOT.

Plik z DOC został oznaczony jako oryginalny format programu Microsoft Word w 1983 roku. Pliki DOC zostały zapisane w tym samym formacie aż do wersji 97, gdy została wprowadzona inna wersja formatu binarnego i używana przez program Microsoft Word 97 do 2003. W 2006 r. Format pliku DOC został zastąpiony formatem .DOCX z wydaniem programu Microsoft Word 2007. Pliki DOCX przechowują dokumenty w formacie OpenXML.

Słowo jest najpopularniejszym edytorem tekstów na świecie. Chodzi o każdą edycję pakietu Microsoft Office i jest używany w środowiskach domowych, akademickich i biznesowych.

Document1.Doc - domyślna nazwa pliku, którą program Microsoft Word udostępnia nowe dokumenty przed Word 2007 (Word 2007 domyślnie używa Document1.Docx).

Jak otworzyć plik DOC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DOC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DOC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DOC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DOC

Inne problemy z plikiem DOC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DOC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DOC:

  • plik DOC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DOC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DOC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DOC
DOC do EPUBDOC do 602DOC do ABWDOC do CSVDOC do DOCXDOC do DOTDOC do DOTHTMLDOC do DOTXDOC do HTMDOC do HTMLDOC do INDDDOC do LWPDOC do ODFDOC do ODTDOC do PAGESDOC do PDFDOC do PUBDOC do RTFDOC do TXTDOC do WPSDOC do XLS